close menu Донат

Про нас


SaveUA - міжнародний благодійний фонд створений аграріями в перші дні повномасштабного вторгення рф в Україну.

Наша мета - створення національної системи продовольчої безпеки, здатної протистояти будь-яким потрясінням, та допомога постраждалим українцям. 

Напрямки нашої діяльності:

 • Агросектор: допомога у відновленні та розвитку аграрних підприємств, що постраждали від війни. Програми відновлення діяльності національного агросектору.
 • Продовольство: забезпечення продовольчої безпеки та стабільного постачання основних продуктів харчування українцям, що стали жертвам військової агресії.
 • Медицина: забезпечення життєво необхідними ліками та обладнанням медичних закладів України.
 • Освіта: розробка сучасних навчальних програм та створення навчальних закладів, які враховуватимуть розвиток національного агросектору. 


За рік війни команда фонду за підтримки партнерів: 

 • нагодувала 1 950 000+ українців,
 • надала 8 000 тон товарів першої необхідності (харчування, засоби гігієни, тощо), 
 • забезпечила необхідними медикаментами та обладнанням 70 медичних закладів,
 • надала фільтри для очищення води – 9000 шт. 


Забезпечила українських аграріїв 

 • посівними матеріалами (насіння овочів) - 2 106,78 кг,
 • генераторами – 26 шт;
 • терміналами Starlink - 28 шт;
 • ємностями для зберігання пального - 5 шт;
 • брикетами для опалення – 22 тони,
 • сільськогосподарськими рукавами – 4 тис.

Була створена гаряча лінія, де оператори надавали необхідну для переселенців інформацію про як і де отримати гуманітарну допомогу, в яку лікарню можна звертатися, де шукати прихисток та ін.


Батьківські організації фонду найбільші аграрні підприємства України:

 • Всеукраїнська Аграрна Рада – головний партнер фонду, – найбільша аграрна асоціація України, членами якої є 1 100 агропідприємств із земельним фондом 3 500 000 га;
 • Асоціація Виробників Молока – 90% молочних ферм країни;
 • Асоціація "Свинарі України" – 60% промислового ринку свинини.

 

Засновник

Андрій Дикун
Детальніше

Рада фонду

Діана Дикун
Детальніше
Любомир Дикун
Детальніше
Корнеліс Хусінха
Детальніше
Еммеке Фірхаут
Детальніше

Команда

Сергій Маслов
Детальніше
Олена Гуменюк
Детальніше
Ростислав Заволока
Детальніше
Віка Скрипник
Детальніше
Даша Шульга
Детальніше
Оксана Молчанова
Детальніше
Олександра Панамаренко
Детальніше
close Андрій Дикун

Андрій народився в Україні, в селі Бурштин Івано-Франківської області. Але з юності живе у місті Умань. Разом із сім’єю: дружиною Діаною та двома доньками Андрій активно сприяє розвитку Умані.

Після закінчення навчання в місцевому аграрному університеті, Андрій навчався у Швеції, де отримав диплом МВА. Проходив стажування у країнах-лідерах виробництва продовольства: США, Канада, Китай, Нідерланди, Німеччина, Ізраїль, Бразилія, Аргентина.

Після навчання закордоном, у 2002 році він повернувся в Україну та розпочав залучати в країну інвестиції. Заснував Асоціацію Виробників Молока (АВМ), що включає 90% молочних ферм, згідно рейтингу «ТОП-10 найпродуктивніших ферм України». Асоціацію «Свинарі України» (АСУ) – 60% промислового ринку свинини. Створив ГС «Всеукраїнська Аграрна Раду» (ВАР), що об'єднує більше 1 100 агропідприємств із загальним земельним фондом 3 500 000 га.

Цей досвід дозволив Андрію з перших днів повномасштабної війни налагодити роботу благодійного фонду SAVEUA, підтримати українських фермерів у найскладніші часи, забезпечити їжею мільйони людей постраждалих від війни.

«Ми маємо забезпечити продовольчу безпеку України та Світу», – Андрій Дикун

close Діана Дикун

У 2017 році Діана разом з Андрієм заснували перший і єдиний в Україні аграрний ліцей. Вважає його другим головним проектом у житті, після своєї сім'ї – чоловіка Андрія та двох донечок.

З 2008 року організовує найбільші в СНД та Східній Європі продовольчі та аграрні івенти. Так, у 2008 році заснували та провели перший Міжнародний молочний конгрес, потім конгрес «Прибуткове свинарство», Agri Invest Forum, Казахстанський молочний конгрес, найбільшу в Україні виставку-демонстрацію техніки в польових умовах «Битва агротитанів». Щорічно ці заходи збирають понад 6 тисяч учасників аграрного ринку з 20 країн світу.

close Любомир Дикун

Закінчив Уманський державний аграрний університет, за спеціальністю менеджер зовнішньо-економічної діяльності. В його «кейсі»: керування штатом більше 300 чоловік, створення компаній з «нуля», створення нових продуктів та їх швидке впровадження на ринку, успішне управління групою компаній із подальшим виведенням цих компаній на міжнародний ринок. Очолює посаду віце-президента Асоціації виробників молока, радника міністра сільського господарства України, депутата Черкаської обласної ради, також є співзасновником громадської організації «Молодіжна організація майбутніх фермерів України».

Діяльність Любомира завжди супроводжувалась вирішенням соціальних проблем на місцях, бо бізнес не може існувати позасуспільством. Коли росія розпочала масований наступ у лютому 2022, вміння піклуватись про громаду, допомогло швидко організувати роботу SAVE UA. Любомир допомагав запускати виробництво продуктових наборів в місті Умань, в прилеглих селах організував ремонт гуртожитків для переселенців, запустив для них центр перетримки та реабілітації, забезпечив школи твердопаливними котлами. Сьогодні Любомир працює над впровадженням програми відновлення держави: «Український аграрний план Маршалла» травень-квітень 2022-2033 рр

close Корнеліс Хусінха

Народився у Нідерландах. Закінчив Вагенінгенський університет за спеціальністю інженера-економіста. Працював у Польщі на фермах з вирощування картоплі та цукрових буряків. Згодом був задіяний у міжнародних проектах та програмах з вивчення українського досвіду та ринку. У 2002-му очолив сільськогосподарське підприємство в Маньківському районі на Черкащині, де працює та живе з родиною і нині. На початку березня 2022 року поїхав до ЄС для інформування європейських політиків про війну в Україні. Виступав у Європарламенті із доповіддю про проблеми українського агросектору на тлі російського вторгнення. Залучав меценатів Європи для доставки гуманітарної допомоги в Україну

close Еммеке Фірхаут

Закінчила Вагенінгенський університет за спеціальністю агровиробництво у тропічному кліматі. Війна дещо відклала отримання ще однієї спеціальності – філософ. Допомагає своїми вміннями та знаннями чоловіку, Корнелісу Хусінхі, на фермі. Завжди була активним учасником Нідерландського гуманітарного фонду Foundation “deleeuwkyiv.nl”. З першими ударами російських ракет по Україні у лютому, почала організацію гуманітарної допомоги із країн ЄС до України. Перша фура із продуктами та товарами першої необхідності прибула за декілька днів. За її керівництвом постачання гуманітарної допомоги в Україну перейшло на «військові рейки».

close Сергій Маслов

До війни Сергій понад 9 років працював дистриб’ютором у кіноіндустрії. В цьому йому допомагали організаторські здібності та спеціальність – перекладач англійської мови, яку він отримав у Київському національному лінгвістичному університеті. З першими ракетними ударами у лютому, вивіз родину за кордон, а сам повернувся та шукав можливість бути корисним країні. Дізнався, що гуманітарний штаб SAVE UA в Умані розпочинає роботу та вирішив доєднатись. Досвід минулої роботи допоміг запустити з нуля логістичну систему складу. Вже хоче повернути родину в Україну та мріє залишитись в Умані після перемоги.

close Олена Гуменюк

Закінчила Уманський педагогічний університет імені Павла Тичини за спеціальністю «Англійська мова і література».

Має 7 річний досвід в організації конференцій та днів поля. У мирний час займалась співпрацею з комерційними компаніями та міжнародними організаціями. З початком повномасштабного вторгнення долучилась до команди SAVE UA. Зараз Олена застосовує набуті знання і навички для залучення допомоги від міжнародних структур.

close Ростислав Заволока

Підприємець з Умані із 18 річним досвідом, має власний продуктовий магазин. З початку війни, вирішив своїми вміннями та знаннями допомогти штабу SAVE UA. В перші дні організував забезпечення штабу від небайдужих громадян з країн ЄС та Великої Британії

close Віка Скрипник

Професійний менеджер аграрних заходів. До війни влаштовувала для 5 тисяч відвідувачів прямо у відкритому полі аграрні виставки сотнів видів сільгосптехніки. Сьогодні Віка організовує закупки товарів для 10 тисяч продуктових наборів, які раз на день відправляють постраждалим від війни

close Даша Шульга

Дар’я, закінчила Київський національний торговельно-економічний університет. Весь організаторський талант відкрився в організації аграрних заходів. Організація конференцій, форумів виставок для декількох тисяч учасників для неї не проблема. З початком війни за лічені години організувала процеси прийому передачі гуманітарної допомоги на складі штабу.

close Оксана Молчанова

Закінчила педагогічний університет у 2012 році і тоді ж почала працювати у команді творців фонду. Організовувала найбільші аграрні конференції у Східній Європі. .

З перших днів війни почала працювати у фонді – організувала процеси гуманітарної допомоги для мешканців окупованих територій, брала участь у роботі продовольчого штабу.

Тепер Оксана веде комунікацію з міжнародними донорами, працює над залученням коштів для допомоги своїм співгромадянам.

close Олександра Панамаренко

Закінчила Уманський аграрний університет, після працювала у лабораторії з якості та безпечності молока. Далі свої знання вирішила передавати фермерам. За два роки декілька сотень спеціалістів молочно-товарних ферм пройшли її практичні та теоретичні курси. Коли запрацював гуманітарний штаб SAVE UA в Умані Олександра, одна з перших зв’язалась із міжнародними компаніями, які виробляють обладнання та для молочних ферм, та долучила їх до допомоги постраждалим від бойових дій українським господарствам.