close menu Донат

Підтримка молочних підприємств

Підтримка молочних підприємств

На запит Міністерства аграрної політики та продовольства України у взаємодії з Асоціацією виробників молока України (АВМ), міжнародним благодійним фондом SaveUA та Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за координації Посольства Швейцарії в Україні реалізується гуманітарний проєкт, фінансований Урядом Швейцарії.  

Метою проєкту є забезпечення продовольчої безпеки в цілому та зокрема через покращення доступу для населення України до якісних та безпечних молочних продуктів, що виробляються в Україні. 

Швейцарія виділила фінансування на підтримку господарств з виробництва молока в тих регіонах, що постраждали від бойових дій, а саме: в Чернігівській, Київській та Сумській областях. Господарства на цих територіях, отримають гуманітарну допомогу у формі засобів гігієни на 2,5 млн швейцарських франків (майже 100 мільйонів гривень). 

В листопаді 2022 року команда фонду SaveUA розпочала розвозку гуманітарної допомоги на 77 молочних підприємств з деокупованих територій. Господарства отримають засоби для миття та дезінфекції доїльного обладнання, перед- та післядоїльної  обробки вимені, серветки для гігієни вимені, рукавички, реактиви для виявлення прихованих форм маститів, дезінфектанти для тваринницьких приміщень тощо, що покриє у повній мірі їхню квартальну потребу. 

Важливу роль у забезпеченні безпечності молока  відіграє дотримання гігієни виробництва молока. Реалізація проєкту дасть можливість уникнути збоїв у подальшій переробці молока, з одного боку, та появи спалахів захворювань серед споживачів, з іншого. #SaveUA  спільно з партнерами унеможливить той ризик, коли низький рівень гігієни доїння призведе до погіршення здоров’я тварин на рівні ферми, запустивши негативний цикл поширення захворювань, що теж матиме негативний вплив на безпечність харчових продуктів. 

Наголошуємо, що до шляху відновлення спроможності молочного сектору України важливо підтримати виробничі технології, що побудовані на дотриманні високих стандартів гігієни задля якісних та безпечних харчових продуктів.  

Довідково: станом на 7 листопада 2022 р. розпочату розвозку гуманітарної допомоги у 77 молочних підприємств, з них  27 - з Чернігівської області,  31 – з Київської області,  19 – з Сумської області.