World Central Kitchen
1 липня 2022 року міжнародний благодійний фонд SaveUA та громадська спілка «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР) розпочали співпрацю з фондом World Central Kitchen.World Central Kitchen (WCK) - одна з найбільших некомерційних недержавних організацій, яка спеціалізуються на забезпеченні їжею людей, які потерпають від війн, пандемій, стихійних лих тощо.
У рамках тристороннього співробітництва відкрито черговий гуманітарний штаб у місті Умань Черкаської області. На складі фасують гуманітарні продовольчі пакети, які містять 24 види продуктів харчування. Варто зазначати, що продуктові набори складаються з українських продуктів, що є вкрай важливим для підтримки роботи вітчизняних товаровиробників.
29 000 продуктових наборів щотижня пакують та передають українцям, які потребують підтримки під час війни. Гуманітарну допомогу відправляють для внутрішньо переміщених осіб у міста Черкаської, Вінницької, Кіровоградської та Хмельницької областей.
USAID
SAVE UA спільно з Асоціацією Виробників Молока (АВМ) та Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО реалізують спільний проект з серпня 2022 року.USAID - вищий федеральний орган державного управління США в галузі надання допомоги за кордоном. Завдяки Агентству з міжнародного розвитку американський народ вже понад 50 років надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу.
Контракт передбачає реалізацію проекту: «Підтримка ММСП молочного напрямку (виробництво молока) заради продовольчої безпеки України». Мета: підтримка стратегічного напрямку аграрного виробництва – молочного скотарства, в забезпеченні якісними витратними матеріалами, призначеними для профілактики та лікування тварин.
Одержувачі допомоги – близько 220 мікро, малих та середніх підприємств, що займаються виробництвом молока та спільно утримують близько 38 000 корів. Вони отримають профілактичні, лікувальні ветеринарні препарати та вакцини, які їм необхідні для запобігання скорочення поголів'я, покращення стану здоров'я та продуктивності дійних корів.
Завдяки проекту, фермери зможуть виробити 185 000 тонн молока. Цього достатньо для забезпечення молочною продукцією 1 млн. осіб.
Географія проекту: Київська, Сумська, Чернігівська, Полтавська, Харківська області.
Щоб доєднатися до проекту, потрібно заповнити форму:
https://forms.gle/aFnd9rhktnYyAcYi8
Проект реалізовується завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.
Уряд Швейцарії та Асоціація виробників молока (АВМ)
SAVE UA та АВМ реалізують проект Уряду Швейцарії з підтримки молочних ферм на деокупованих територіях задля забезпечення українців якісним молоком Гуманітарну допомогу у формі засобів гігієни на 2,5 млн швейцарських франків (майже 100 мільйонів гривень) отримають господарства Сумської, Чернігівської та Київської областей.Війна призвела до того, що багато ферм втрачають можливість дотримуватися гігієнічних стандартів під час доїння. Ця ситуація веде до погіршення здоров'я тварин, тобто зменшення обсягів та якості молока в країні, адже здорова тварина на фермі = більше якісного молока для споживачів.
Метою проекту є забезпечення продовольчої безпеки через покращення доступу для населення України до якісних та безпечних молочних продуктів. Тому проект спрямований на вирішення проблем одразу двох груп: фермерів та споживачів молочної продукції, а найчастіше це діти та люди похилого віку.
Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР)
SAVE UA та Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) доставила 6 700 тонн зерна в регіони для випічки хліба.У перші дні війни SAVE UA спільно з учасниками аграрної асоціації ВАР забезпечили зерном для випічки хліба Київ, доставивши 5 000 тонн зерна.
У столиці виникла гостра проблема забезпечення продовольством через масові атаки російських військ.
Решту зерна доставили в регіони, які опинилися без продуктів харчування через збій логістичних ланцюгів, зупинку виробництва продуктових підприємств у низці небезпечних регіонів, а також притоку великої кількості вимушених внутрішньо переміщених осіб.