close menu Донат

Про нас


SaveUA — міжнародний благодійний фонд створений аграріями в перші дні повномасштабного вторгення рф в Україну.

Наша мета — підтримка національної продовольчої безпеки та допомога постраждалим українцям. 

Напрямки нашої діяльності:

  • Агросектор: допомагаємо у відновленні та розвитку аграрних підприємств, що постраждали від війни. Працюємо над програмами відновлення діяльності національного агросектору. 
  • Продовольча безпека: надаємо продуктові набори з основними продуктами харчування для родин ВПО, українцям на деокупованих та прифронтових територіях, що стали жертвами військової агресії.
  • Медицина: забезпечуємо життєво необхідними медпрепаратами, медзасобами та обладнанням медичні заклади України.
  • Безпека та захист: надаємо спецавтомобілі та необхідне професійне обладнання для пошуково-рятувальних операцій та розмінування територій бригадам ДСНС України.

 

За понад два роки повномасштабного вторгнення рф в Україну команда фонду за підтримки партнерів надала: 

  • 10 000+ тонн товарів першої необхідності (харчування, засоби гігієни, тощо), 
  • більше 67 тис одиниць медикаментів і медзасобів, забезпечивши понад 70 медичних закладів в 9 областях України, а також два електрохірургічних генератори та операційний ліхтар для хірургів аби рятувати якомога більше життів пацієнтів;
  • фільтри для очищення води – 21000 шт. 
  • українцям на прифронтових територіях брикети для опалення - 870 тонн;
  • 33 сучасних оснащених професійним обладнанням спецавтомобілів для бригад ДСНС України;
  • та нагодувала 2 000 000+ українців на прифронтових територіях, вразливі категорії населення, родини ВПО, забезпечуючи продуктовими наборами із необхідними продуктами харчування.

 

Наша команда підтримує українських агровиробників, та надала:

  • 700 тонн ячменю, 450 тонн пшениці, 9000 наборів насіння овочів та 950 тонн картоплі, 3000 мішків соняшнику та 4400 мішків кукурудзи;
  • 21000 одноденних курчат-бройлерів та 17 500 тонн комбікорму;
  • генератори – 34 шт;
  • термінали Starlink - 28 шт;
  • ємності для зберігання пального - 5 шт;
  • брикети для опалення – 22 тони;
  • сільськогосподарські рукава – 4 тис.;
  • 72 тонни добрив для сільськогосподарських підприємств Херсонської області;
  • за посередництва Асоціація «Свинарі України» та команди фонду Держпродспоживслужба України отримала близько 50 одиниць лабораторного обладнання від Міністерства сільського господарства США (USDA), вартістю майже $350 тис,. призначеного для збереження здоров'я, підтримання виробництва та забезпечення благополуччя тварин в Україні;

Була створена гаряча лінія, де оператори надавали необхідну для переселенців інформацію як і де отримати гуманітарну допомогу, в яку лікарню можна звертатися, де шукати прихисток та ін.
 

Звіт фонду за 2023 рік за посиланням та у новинах фонду.


Батьківські організації фонду найбільші аграрні підприємства України:

  • Всеукраїнська Аграрна Рада – головний партнер фонду, – найбільша аграрна асоціація України, членами якої є 1200+ агропідприємств із земельним фондом понад 3,5 млн гектарів;
  • Асоціація виробників молока – об'єднує 150 молочних ферм;
  • Асоціація "Свинарі України" – займають 60% промислового ринку свинини.

 

Засновник

Андрій Дикун
Детальніше

Рада фонду

Діана Дикун
Детальніше
Любомир Дикун
Детальніше
Корнеліс Хусінха
Детальніше
Еммеке Фірхаут
Детальніше

Команда

Віталій Наконечний
Детальніше
Сергій Маслов
Детальніше
Ростислав Заволока
Детальніше
Оксана Молчанова
Детальніше
Даша Шульга
Детальніше
Вікторія Скрипник
Детальніше
Вікторія Третьякова
Детальніше
Олександра Паламаренко
Детальніше
Олена Гуменюк
Детальніше
Наталія Павлова
Детальніше
close Андрій Дикун

Андрій народився в Україні, в селі Бурштин Івано-Франківської області. Але з юності живе у місті Умань. Разом із сім’єю: дружиною Діаною та двома доньками Андрій активно сприяє розвитку Умані.

Після закінчення навчання в місцевому аграрному університеті, Андрій навчався у Швеції, де отримав диплом МВА. Проходив стажування у країнах-лідерах виробництва продовольства: США, Канада, Китай, Нідерланди, Німеччина, Ізраїль, Бразилія, Аргентина.

Після навчання закордоном, у 2002 році він повернувся в Україну та розпочав залучати в країну інвестиції. Заснував Асоціацію Виробників Молока (АВМ), що включає 90% молочних ферм, згідно рейтингу «ТОП-10 найпродуктивніших ферм України». Асоціацію «Свинарі України» (АСУ) – 60% промислового ринку свинини. Створив ГС «Всеукраїнська Аграрна Раду» (ВАР), що об'єднує більше 1 100 агропідприємств із загальним земельним фондом 3 500 000 га.

Цей досвід дозволив Андрію з перших днів повномасштабної війни налагодити роботу благодійного фонду SAVEUA, підтримати українських фермерів у найскладніші часи, забезпечити їжею мільйони людей постраждалих від війни.

«Ми маємо забезпечити продовольчу безпеку України та Світу», – Андрій Дикун

close Діана Дикун

У 2017 році Діана разом з Андрієм заснували перший і єдиний в Україні аграрний ліцей. Вважає його другим головним проектом у житті, після своєї сім'ї – чоловіка Андрія та двох донечок.

З 2008 року організовує найбільші в СНД та Східній Європі продовольчі та аграрні івенти. Так, у 2008 році заснували та провели перший Міжнародний молочний конгрес, потім конгрес «Прибуткове свинарство», Agri Invest Forum, Казахстанський молочний конгрес, найбільшу в Україні виставку-демонстрацію техніки в польових умовах «Битва агротитанів». Щорічно ці заходи збирають понад 6 тисяч учасників аграрного ринку з 20 країн світу.

close Любомир Дикун

Закінчив Уманський державний аграрний університет, за спеціальністю менеджер зовнішньо-економічної діяльності. В його «кейсі»: керування штатом більше 300 чоловік, створення компаній з «нуля», створення нових продуктів та їх швидке впровадження на ринку, успішне управління групою компаній із подальшим виведенням цих компаній на міжнародний ринок. Очолює посаду віце-президента Асоціації виробників молока, радника міністра сільського господарства України, депутата Черкаської обласної ради, також є співзасновником громадської організації «Молодіжна організація майбутніх фермерів України».

Діяльність Любомира завжди супроводжувалась вирішенням соціальних проблем на місцях, бо бізнес не може існувати позасуспільством. Коли росія розпочала масований наступ у лютому 2022, вміння піклуватись про громаду, допомогло швидко організувати роботу SAVE UA. Любомир допомагав запускати виробництво продуктових наборів в місті Умань, в прилеглих селах організував ремонт гуртожитків для переселенців, запустив для них центр перетримки та реабілітації, забезпечив школи твердопаливними котлами. Сьогодні Любомир працює над впровадженням програми відновлення держави: «Український аграрний план Маршалла» травень-квітень 2022-2033 рр

close Корнеліс Хусінха

Народився у Нідерландах. Закінчив Вагенінгенський університет за спеціальністю інженера-економіста. Працював у Польщі на фермах з вирощування картоплі та цукрових буряків. Згодом був задіяний у міжнародних проектах та програмах з вивчення українського досвіду та ринку. У 2002-му очолив сільськогосподарське підприємство в Маньківському районі на Черкащині, де працює та живе з родиною і нині. На початку березня 2022 року поїхав до ЄС для інформування європейських політиків про війну в Україні. Виступав у Європарламенті із доповіддю про проблеми українського агросектору на тлі російського вторгнення. Залучав меценатів Європи для доставки гуманітарної допомоги в Україну

close Еммеке Фірхаут

Закінчила Вагенінгенський університет за спеціальністю агровиробництво у тропічному кліматі. Війна дещо відклала отримання ще однієї спеціальності – філософ. Допомагає своїми вміннями та знаннями чоловіку, Корнелісу Хусінхі, на фермі. Завжди була активним учасником Нідерландського гуманітарного фонду Foundation “deleeuwkyiv.nl”. З першими ударами російських ракет по Україні у лютому, почала організацію гуманітарної допомоги із країн ЄС до України. Перша фура із продуктами та товарами першої необхідності прибула за декілька днів. За її керівництвом постачання гуманітарної допомоги в Україну перейшло на «військові рейки».

close Віталій Наконечний

close Сергій Маслов

До війни Сергій понад 9 років працював дистриб’ютором у кіноіндустрії. В цьому йому допомагали організаторські здібності та спеціальність – перекладач англійської мови, яку він отримав у Київському національному лінгвістичному університеті.

З першими ракетними ударами у лютому, вивіз родину за кордон, а сам повернувся та шукав можливість бути корисним країні. Дізнався, що гуманітарний штаб SAVE UA в Умані розпочинає роботу та вирішив доєднатись. Досвід минулої роботи допоміг запустити з нуля логістичну систему складу. Вже хоче повернути родину в Україну та мріє залишитись в Умані після перемоги.

close Ростислав Заволока

Підприємець з Умані із 18 річним досвідом, має власний продуктовий магазин. З початку війни, вирішив своїми вміннями та знаннями допомогти штабу SAVE UA. В перші дні організував забезпечення штабу від небайдужих громадян з країн ЄС та Великої Британії

close Оксана Молчанова

Закінчила педагогічний університет у 2012 році і тоді ж почала працювати у команді творців фонду. Організовувала найбільші аграрні конференції у Східній Європі. .

З перших днів війни почала працювати у фонді – організувала процеси гуманітарної допомоги для мешканців окупованих територій, брала участь у роботі продовольчого штабу.

Тепер Оксана веде комунікацію з міжнародними донорами, працює над залученням коштів для допомоги своїм співгромадянам.

close Даша Шульга

Дар’я, закінчила Київський національний торговельно-економічний університет. Весь організаторський талант відкрився в організації аграрних заходів. Організація конференцій, форумів виставок для декількох тисяч учасників для неї не проблема. З початком війни за лічені години організувала процеси прийому передачі гуманітарної допомоги на складі штабу.

close Вікторія Скрипник

Професійний менеджер аграрних заходів. До повномасштабного вторгнення влаштовувала масштабні аграрні виставки на відкритому полі, де були представлені сотні видів сільгосптехніки, а кількість відвідувачів перевищувала 5 тисяч людей. Від початку діяльності фонду Вікторія організовує закупки товарів для десятків тисяч продуктових наборів, які команда фонду пакує та доставляє українцям, постраждалим від війни. 

close Вікторія Третьякова

Має вищу економічну освіту. Закінчила аграрний університет. Починаючи з 2008 року працює в команді Андрія Дикуна. Від початку повномасштабного вторгнення, коли фонд розпочав свою роботу, працює в команді фонду «Збережи Україну!». Займає посаду головного бухгалтера організації та контролює всі фінансові операції. Вікторія відповідає за правильність складання та подачі фінансової та економічної звітності діяльності фонду.

close Олександра Паламаренко

Закінчила Уманський аграрний університет, після працювала у лабораторії з якості та безпечності молока. Далі вирішила перейти в освітній проєкт для фермерів. За два роки декілька сотень спеціалістів молочно-товарних ферм пройшли практичні та теоретичні курси навчального центру. Коли запрацював гуманітарний штаб SAVE UA в Умані Олександра, одна з перших зв’язалась із міжнародними компаніями, які виробляють обладнання для молочних ферм, та долучила їх до допомоги постраждалим від бойових дій українським господарствам.

close Олена Гуменюк

Закінчила Уманський педагогічний університет імені Павла Тичини за спеціальністю «Англійська мова і література».

Має 7 річний досвід в організації конференцій та днів поля. У мирний час займалась співпрацею з комерційними компаніями та міжнародними організаціями. З початком повномасштабного вторгнення долучилась до команди SAVE UA. Зараз Олена застосовує набуті знання і навички для залучення допомоги від міжнародних структур.

close Наталія Павлова